Lifestyle

Gdzie kupić obrączki ślubne?

Gdzie kupić obrączki ślubne?

Obrączki od wieków symbolizowały trwałość, wzajemną miłość oraz wierność. Ponadto jest to trwały symbol, który przypomina o małżeńskim przyrzeczeniu, o ukochanej osobie, a także o dniu ślubu. Warto dodać, że odgrywanie tak istotnej roli wymaga, żeby ten symbol, jakim jest obrączka, cechował się pewnymi właściwościami.

Najwyższej jakości obrączki ślubne

Obrączki ślubne można zakupić w wielu sklepach jubilerskich. Dostępne są w przystępnych cenach. Najlepiej postawić zawsze na renomowanego producenta, bo jakość to zawsze kwestia bardzo istotna. Warto dodać, że obrączki oprócz funkcji estetycznej, powinny też cechować się praktycznością, trwałością oraz wygodą. Okazuje się, że kompromis pomiędzy obrączkami estetycznymi a praktycznymi powoduje, iż wybór obrączek wcale nie jest łatwym procesem, a ponadto wymaga pewnej wiedzy. Wiele osób zastanawia się, kiedy kupić obrączki ślubne.

Bardzo istotne jest kupienie obrączki odpowiednio wcześniej, żeby uniknąć wszelkich potencjalnych problemów związanych z jej odbiorem, dostawą, a także dopasowaniem rozmiaru. W przypadku, kiedy planowany jest ślub, trzeba pamiętać o tym, żeby wszystkie elementy były na czas zorganizowane. Celem jest to, żeby oczekiwanie na dzień ślubu odbyło się bez dodatkowego, niepotrzebnego stresu. Trzeba zaznaczyć, że każdy producent obrączek przekazuje klientom czas potrzebny na produkcję wymarzonych obrączek.

Wiele osób zastanawia się, jakie najlepiej wybrać. Często stosowanym materiałem w produkcji obrączek ślubnych jest złoto. Mowa tutaj o metalu wszechstronnym, trwałym, a także wielokolorowym. Przeważnie stosowane jest złoto w próbach 585. Co więcej, zastosowanie mają też próby o niższych składach, na przykład 375, 333, a także o nieco wyższych, czyli 750. Każdy powinien pamiętać o tym, że złoto występuje w kolorze czerwonym, żółtym oraz białym. Wybór barwy zależy od prywatnych preferencji oraz kwestii finansowych.

Jakie najlepiej zakupić obrączki ślubne?

Należy zaznaczyć, że platyna to metal o barwie zbliżonej do koloru srebra. Jest też najcenniejszym spośród metali szlachetnych, a ponadto najdroższym. Co istotne, obrączki zrobione z tego metalu są najtrwalsze, ale też bardzo kosztowne. Warto dodać, że do takich obrączek najczęściej stosowana jest próba 950 oraz 600. Co więcej, masa właściwa platyny jest wyższa od złota, dlatego waga obrączek jest też nieco wyższa od masy obrączek ze złota. Pallad jest metalem o barwie szaro białej i od dawna jest używany do robienia obrączek ślubnych. Mowa tutaj o metalu szlachetnym, który należy do gruby platynowców i jest metalem antyalergicznym. W przypadku wyglądu prezentuje się identycznie jak białe złoto palladowe, a ze względu na masę właściwą jest metalem stosunkowo od niego lżejszym. Ponadto niższa waga sprawia, iż obrączki są nieco tańsze. Warto dodać, że w próbie 500 jest metalem najtwardszym, dlatego obrączki w takiej próbie są też najtrwalsze. Biżuterię ślubną zawsze najlepiej kupować od renomowanego producenta, bo jakość jest bardzo istotna.

Artykuł powstał we współpracy z https://luva.pl/

Udostępnij

O autorze