Portal Polskiej Przedsiębiorczości

Wiadomości i Porady ze świata biznesu

deweloper a klient
Biznes

Deweloper i klient – obydwaj zadowoleni

W sektorze budowlanym, a także wśród osób starających się o własne mieszkanie dobrze znane jest słowo „deweloper”.

Kim jest deweloper?

Najkrócej mówiąc deweloper, to inwestor, przedsiębiorca budowlany. Może być on osobą fizyczną lub osobą prawną. Działalność jego skupia się na realizacji budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych. Pobudowane przez firmę deweloperską budynki przeznaczone będą na sprzedaż lub pod wynajem.

Deweloper budowlany inwestuje środki w zakup terenu pod budowę nowych obiektów, nadzoruje pracę podczas projektowania budowli, a także sprawuje pieczę nad budową tych obiektów. Czyli najkrócej mówiąc firma deweloperska czuwa nad wszystkim od początku do końca.

Deweloper dba także o wykończenie budynku jeżeli zachodzi taka potrzeba. Dzieje się tak, gdy są to budynki tak zwane „mieszkanie pod klucz”. Jest to mieszkanie przygotowane do natychmiastowego zamieszkania. Wystarczy tylko wnieść meble, sprzęty i dodatki. I szczęśliwie mieszkać na swoim.
Inaczej się ma sprawa, gdy chodzi o mieszkanie w tak zwanym „stanie standardowym”. Wówczas całość prac wykończeniowych spoczywa na nabywcy.

Obiekty budowane przez dewelopera mogą być różne. Są to nie tylko domy mieszkalne, ale często są to obiekty handlowe, czy obiekty biurowe. Albo nawet wielkie obiekty przemysłowe.

Nabywający lub wynajmujący nieruchomości wybudowane przez dewelopera zapewne wiedzą, że istnieje coś takiego, jak ustawa deweloperska. Jej zadaniem jest ochrona praw osób kupujących lub wynajmujących nieruchomość. I tak na przykład mówi ona o tym, że po transakcji deweloper ma obowiązek przeniesienia własności nieruchomości. Co jest bardzo ważne dla nabywcy.

Zakup mieszkania od dewelopera, to zysk zarówno dla firmy deweloperskiej, jak i dla nabywcy nieruchomości mieszkaniowej lub każdej innej.

Co zyskuje deweloper, a co klient?

Trzeba rozpocząć o tego, że w współpracy klienta z deweloperem zyskuje każdy z nich.

Wiadomym jest fakt, że deweloper musi zarobić, gdyż oprócz siebie zatrudnia wiele innych osób. Jego działalność biznesowa skierowana jest na zysk, jak i wszystkich innych osób kierujących własnym biznesem.
Klient także wiele zyskuje. Przede wszystkim zyskuje czas, którego nie musi poświęcić na nadzorowanie budowli. Nie musi indywidualnie zabiegać o fachowców, których praca jest niezbędna np. przy zakupie działki pod budowę, wykonaniu projektu i wnoszeniu budowli. Zyskuje także świadomość tego, że jego budynek będzie solidnie i w terminie wykonany. Klient nie ponosi także odpowiedzialności za ewentualne niemiłe niespodzianki, które przecież zdarzają się w każdym biznesie. Czyli niczego nie ryzykuje. A tylko czeka na efekt końcowy, a więc na dobrze zbudowany dom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *