Porady

Zakup i sprzedaż walut online – to proste!

Zakup i sprzedaż walut online – to proste!

Kupno i sprzedaż obcej waluty od zawsze była dosyć specyficznym sposobem na gromadzenie środków. Specyficznym dlatego iż klient który chciał wymienić daną parę nigdy nie mógł być pewien tego po jakim kursie uda się mu dokonać transakcji. Kursy zmieniają się bowiem błyskawicznie a trzeba było jeszcze oczekiwać w kolejce. Z reguły zawsze osoba chcąca zawrzeć transakcję była na straconej pozycji – kupujący i sprzedający po prostu tracili znaczne sumy pieniędzy na prowizje i różnicę pomiędzy kursem sprzedaży i zakupu. Obecnie trend ten się odwrócił. Klienci doczekali się alternatywy w stosunku do tradycyjnych kantorów i banków – są nią kantory internetowe.

Dlaczego e-kantory?

Wymiana walut w kantorach stacjonarnych czy bankach przez wiele lat była jedynym sposobem na zakup najpopularniejszych walut. Niestety, zawarcie transakcji trwało długo i było dosyć kosztowne (zresztą trend ten utrzymuje się także obecnie).Z chwilą pojawienia się kantorów internetowych sytuacja ta diametralnie uległa zmianie. Teraz, aby zaopatrzyć się w amerykańskiego dolara, funta brytyjskiego czy euro wystarczy założyć bezpłatne konto w jednym z internetowych kantorów walutowych. Cały proces trwa nie więcej niż kilka minut. Po potwierdzeniu wystarczy tylko przelać odpowiednią kwotę będącą równowartością innej waluty na wskazany rachunek bankowy i już można dokonywać transakcji. Proces przelewu środków z konta klienta na konto kantoru również przebiega sprawnie i szybko dzięki temu, że każdy kantor internetowy posiada rachunki w różnych bankach co daje klientowi możliwość dokonania wpłaty z banku w którym aktualnie posiada konto. W tej sytuacji klient może dysponować środkami jeszcze tego samego dnia. Niektóre kantory idą jeszcze dalej. Wymiana walut odbywać się może bez środków znajdujących się na koncie. Klient wybiera interesujący go kurs i zawiera transakcję zakupu. Następnie określa datę zasilenia swojego konta i w tym terminie dokonuje przelewu. Transakcja zostaje jednak zawarta wcześniej (w dniu złożenia dyspozycji).

Dla kogo kantor internetowy?

Z dobrodziejstwa jakim są internetowe kantory korzystać może każdy bez wyjątku. Najczęściej jednak korzystają z nich osoby które często potrzebują obcej waluty. Są to najczęściej osoby pracujące poza granicami Polski, kredytobiorcy oraz turyści wyjeżdżający na zagraniczny wypoczynek. Ale równie często korzystają z nich również i firmy handlowe – importerzy oraz eksporterzy. W ich przypadku wolumeny są naprawdę duże. Transakcje walutowe opiewają tutaj na kwoty rzędu od kilkunastu tysięcy złotych do kilku milionów.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *