Poradnik

Poprawa jędrności skóry z wykorzystaniem stymulatorów i wypełniaczy tkankowych

Poprawa jędrności skóry z wykorzystaniem stymulatorów i wypełniaczy tkankowych

Stymulatory i wypełniacze tkankowe zyskują w ostatnich latach ogromną popularność wśród klientek salonów piękności. Pomagają w skutecznej regeneracji i odżywieniu skóry, jednocześnie niwelując oznaki starzenia. Dla wielu kobiet jest to bardzo istotne, chociażby ze względów psychologicznych. Podniesiony poziom pewności siebie, poprawa samooceny, to wszystko, to również skutki zabiegów z wykorzystaniem tych substancji. 

Czym są i jak działają stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to preparaty, których głównym celem jest poprawienie jędrności oraz wyglądu i kondycji skóry. Odbudowują jej strukturę, dzięki czemu następuje stymulacja produkcji elastyny oraz tych substancji, które odpowiadają za odpowiednie napięcie i elastyczność. Skóra zyskuje lepszą gęstość i staje się odporniejsza na uszkodzenia.

Grupa tego rodzaju preparatów ciągle się poszerza. Wyróżniamy także różne substancje czynne, w zależności od efektów, jakie chcemy osiągnąć po konkretnym zabiegu z ich użyciem. W profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej stymulatory i wypełniacze tkankowe są dobierane indywidualnie do potrzeb klienta przez specjalistę. 

Jakie są efekty działania stymulatorów tkankowych?

Stymulatory tkankowe mają za zadanie poprawienie jędrności skóry poprzez pobudzenie produkcji substancji występujących w organizmie, takich jak np. elastyna. Odpowiadają one za odpowiednią gęstość i sprężystość skóry, dlatego dzięki ich wzmożonemu wytwarzaniu przez organizm, możemy zaobserwować znikanie oznak starzenia oraz widoczne odmłodzenie skóry. 

Jest to naturalny efekt liftingu, który wzmocniony jest antyoksydacją zwalczającą wolne rodniki odpowiedzialne za rozpoczynanie procesów starzenia. Skóra staje się również lepiej nawilżona, co przekłada się na jej zdrowy i rozświetlony wygląd. Stymulatory tkankowe wpływają na receptory zawarte w fibroblastach występujących w skórze. Dzięki temu zwiększa się ilość produkowanego przez organizm kolagenu, będącego niezbędnym składnikiem do utrzymania odpowiedniego napięcia. 

Skóra zyskuje nie tylko poprawę jędrności, ale również efekt odmłodzenia, który jest widoczny gołym okiem. Poprawia się także jej nawilżenie, które odgrywa istotną rolę w zachowaniu młodego i zdrowego wyglądu. 

Dla kogo stymulatory tkankowe są dobrym rozwiązaniem?

Osoby, które odczuwają dyskomfort związany z nadmierną widocznością oznak starzenia oraz utratą kolorytu i zdrowego wyglądu skóry, mogą śmiało korzystać z tego rodzaju zabiegów. Ich ogromnym atutem jest to, że nie wpływają na rysy twarzy i nie zmieniają jej kształtów, a jedynie mobilizują nasze tkanki do produkowania niezbędnych do utrzymania młodego wyglądu substancji. Wszelkie oznaki utraty elastyczności skóry oraz jej jędrności mogą być zwalczane właśnie poprzez stosowanie stymulatorów tkankowych. 

Dlaczego warto stymulować skórę do wytwarzania niezbędnych substancji?

Dzięki stosowaniu zabiegów z udziałem stymulatorów tkankowych możemy zyskać lepszą gęstość i jędrność skóry. Bez konieczności poddawania się inwazyjnym sesjom jesteśmy w stanie skutecznie przeciwdziałać oznakom starzenia, mobilizując tkanki do większej ilości kolagenu i elastyny. Stymulatory są bezpieczne i podawane do skóry przez specjalistę w profesjonalnym gabinecie. Dodatkowo składniki preparatów do zabiegu są dobierane indywidualnie dla każdego klienta. 

Udostępnij

O autorze