Porady

Jak działają kantory internetowe? TEST

Jak działają kantory internetowe? TEST

Tradycyjne kantory i wymienianie gotówki jest coraz mniej popularne za sprawą prężnie rozwijających się internetowych konkurentów. Wciąż jednak istnieją tradycjonaliści nie ufający nowoczesnym ułatwieniom. Sprawdziliśmy jak działają kantory internetowe i wiemy, jak wygląda wymiana walut.

Idąc za wciąż zyskującym popularność handlem internetowym warto zainteresować się wymianą walut. Rynek zakupów rozszerza się o nowe horyzonty, co jest wielkim ułatwieniem dla użytkowników. Internet charakteryzuje szybkość oraz wygoda, to również zapewnia nam kantor internetowy.

Szybkość transakcji

Kantor internetowy może działać natychmiast lub wysłać nam walutę w ciągu kilku dni.  Spokojnie możemy zaufać takiej platformie, jeśli chcemy zyskać na czasie i odebrać pieniądze już w ciągu 10 minut! Jest to naprawdę ogromna wygoda. Zyskując pieniądze praktycznie natychmiast mamy możliwość uratowania się z ciężkiej sytuacji, na przykład, gdy potrzebujemy dodatkowej waluty będąc na wakacjach.

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo naszych transakcji zapewnia posiadany przez kantory internetowe status Krajowej Instytucji Płatniczej. Nad wybranym do naszego testu Rkantor.com czuwa Komisja Nadzoru Finansowego.

Jak działają kantory internetowe?

Cała działalność opiera się na kontach bankowych. Wszystko zaczyna się od przesłania wybranej kwoty pieniędzy na konto bankowe kantoru. Teraz zostaje ona przewalutowana i odesłana na podane konto walutowe klienta. Rkantor.com działa w oparciu o banki współpracujące, gdzie otwiera rachunki, a przelewy są traktowane jako wewnętrzne, gdyż nie wychodzą poza system. To właśnie to zapewnia maksymalną szybkość transakcji.

Aby dokonać wymiany waluty należy się zarejestrować na stronie, a z wymaganych dokumentów potrzebujemy jedynie dowodu osobistego. Główna strona przedstawia nam obecne kursy oraz przedstawia kalkulator, w którym możemy dokładnie przeliczyć walutę, jak i porównać Rkantor.com z bankami.

Jeśli chodzi o transakcję wymiany waluty mamy dwie możliwości. Przetestowaliśmy je na podstawie wymiany złotówek na euro. Naszym bankiem był Mbank. Wybieramy spośród dwóch opcji: bezpłatnej SWIFT oraz płatnej SEPA. Wynik był naprawdę zaskakujący, gdyż szybsza okazała się być bezpłatna opcja! Jednak najważniejszym atutem był bardzo korzystny kurs euro.

Portfel Walutowy

Kantor internetowy Rkantor.com oddaje do dyspozycji klienta tak zwany Portfel Walutowy. Polega on na tym, że użytkownik sam decyduje, czy pieniądze mają znaleźć się na jego koncie, czy pozostać w wyżej wymienionym portfelu.

Kantor internetowy – czy naprawdę warto?

Biorąc pod uwagę, jak szybko udało nam się wymienić walutę oraz jak proste okazało się samo użytkowanie strony, rejestracja oraz przebrnięcie przez system, jak najbardziej polecamy Rkantor.com. Taka wymiana walutowa daje nam dużo więcej możliwości. Nie mamy ograniczeń, jeśli chodzi o wysokość kwoty, pieniądze bardzo szybko do nas docierają oraz kursy walutowe są czytelne i przystępne. Nie jesteśmy ograniczeni również liczbą przelewów, możemy ich dokonać tyle, ile nam potrzeba. Zachęcamy do wypróbowania.

Udostępnij

O autorze