Porady

Panele akustyczne do biur – cisza i koncentracja w pracy

Panele akustyczne do biur – cisza i koncentracja w pracy

Akustyka w biurze to jeden z ważniejszych motywów aranżacji wnętrza powierzchni biurowej. Ma równie ważne znaczenie przy wyraźnych podziałach przestrzeni jak i przy open space. Specyfika pracy biurowej często wymaga wyciszenia dźwięków z zewnątrz a z drugiej strony przy wspólnej powierzchni pracownicy muszą zmagać się z nadmiarem hałasu utrudniającego rozmowę lub po prostu wykonywać pracę wymagającą skupienia.

Panele akustyczne do biur, co to jest?

Jeszcze niedawno słysząc o panelach akustycznych wydawało nam się, że są to zwykłe ścianki wykonane z materiałów, które są w stanie pochłaniać dźwięki, tak by nie dobijały się one od nich i nie wracały do użytkowników. Dzisiaj technologia i w tym obszarze wprowadziła mnóstwo zmian łącząc cechy użytkowe z estetyką. Współczesne panele akustyczne do biur zamieniają się w okładziny ścienne ciasno doń przylegające, ale mogą to też być ekrany podwieszane pod sufitem. Równie skuteczne są jako ścianki wolnostojące oddzielające poszczególne miejsca pracy. Technologia produkcji paneli akustycznych pozwala na ich formowanie w dowolne kształty, wybraną oprawę kolorystyczną, czy wręcz łączenie w nich kilku funkcji: wizerunkowych i użytkowych.

Panele akustyczne wolnostojące

Panele akustyczne montowane jako wolnostojące ścianki można wykorzystać na wiele sposobów. Łatwo wydzielić nimi ciągi komunikacyjne oddzielające jednocześnie strefy pracy wymagającej skupienia. Można zaaranżować nimi strefę wypoczynku dla pracowników, wówczas wystarczy estetyczne wyposażenie wnętrz a tworzy się nam przyjazna wyspa. W takich konfiguracjach panele tworzą poszczególne strefy i de facto budują aranżację całej przestrzeni służącej do pracy. Tego typu panele akustyczne są w stanie pochłonąć nawet 85% fal dźwiękowych.

panele akustyczne do biur wolnostojące

Nie bez znaczenia dla procesu aranżacji ma estetyka przestrzeni. Odpowiednio dobrana kolorystyka może wprowadzić dodatkowe podziały z punku widzenia charakteru pracy czy jej przeznaczenia. A na końcu po prostu dodaje barwy i urozmaica często monotonną przestrzeń biurową.

Panele akustyczne biurkowe

Bardzo często specyfika pracy danej firmy wymaga skupienia wielu osób na jednej przestrzeni, a każdy z pracowników potrzebuje ciszy i spokoju do wykonywania swojej pracy. W takich miejscach doskonale sprawdzają się panele akustyczne mocowane bezpośrednio do biurek. Tworzą one swoisty mikroklimat zapewniający intymność a jednocześnie umożliwiają swobodną komunikację pomiędzy pracownikami. Tego typu panele mogą posiadać różną wysokość i zapewniać większe lub mniejsze wyciszenie hałasów.

panele akustyczne do biur biurkowe

Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak prostym zabiegiem jest wyciszenie powierzchni. Wystarczy zamontować na ścianach mozaikę kolorystyczną wykonaną ze specjalnych paneli akustycznych, by całkowicie zmienić cechy akustyki w danym pomieszczeniu. A gdy dodać do tego efekt wizualny, jaki można osiągnąć poprzez stworzenie interesujących płaszczyzn kolorystycznych, powierzchnia biurowa nabiera zupełnie nowego wymiaru. Przestaje być nudną i monotonną , nabiera życia i dynamiki.

 

 

 

 

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.