Lifestyle

Nieoryginalne części samochodowe — czy warto?

Nieoryginalne części samochodowe — czy warto?

Niemal każdy, kto jest lub kiedyś był właścicielem starszego samochodu wie, jak kosztowne potrafią być wizyty u mechanika. Oczywiście dużą częścią kosztu naprawy jest koszt pracy samego mechanika i utrzymania warsztatu, ale przy większości napraw koszt zakupu części odpowiada za przynajmniej połowę ostatecznej ceny naprawy. Dlatego tak kuszące jest, aby zamiast płacić za oryginalne części, wybrać tańsze zamienniki. Jest to jednak praktyka nieco ryzykowna i często okazuje się bardziej kosztowna od naprawy w ASO. Są jednak sposoby, aby kupić nieoryginalne części, zapłacić za nie znacznie mniej i dostać produkt, który nie odbiega od standardów oryginalnego producenta.

 Gdzie kupować części?

Najwygodniejszym sposobem na to jest oddanie się w ręce specjalistów i wybranie renomowanego sklepu, który weryfikuje jakość każdej części, jaką oferuje na swojej stronie. Dobrym przykładem takiego sklepu jest signeda.pl – części samochodowe, z którego korzystamy już od lat i który nigdy nas nie zawiódł. Jednak co, jeśli nie masz jeszcze swojego ulubionego sklepu z częściami lub Twój sklep nie ma w swojej ofercie części, której szukasz?

W takiej sytuacji sprawa jest nieco utrudniona. Musisz bowiem samodzielnie sprawdzić jakość części, którą zamierzasz kupić. Oczywiście nie możesz zrobić tego w praktyce, ponieważ kupując części w sklepie internetowym nie możesz choćby wziąć do ręki części, którą kupujesz, co z resztą jest jedną z głównych wad internetowych sklepów z częściami. Możesz oczywiście zamówić daną część, a następnie zwrócić ją w ciągu 14 dni, ale to wiąże się z niepotrzebnymi kosztami. Dlatego większość klientów ocenia jakość części na innej podstawie.

Dobrym sposobem jest sprawdzenie renomy firmy, która wyprodukowała dany zamiennik. Jeśli ogólne opinie na temat części produkowanych przez tego producenta są dobre, to istnieje duża szansa, że część, która cię interesuje, też będzie mogła się pochwalić należytą jakością. Jeśli masz taką możliwość, to sprawdź też opinie klientów na temat tej konkretnej części. Podsumowując, warto kupować nieoryginalne części i w ten sposób oszczędzać, ale trzeba to robić rozsądnie i kupować zamienniki tylko od sprawdzonych producentów.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

O autorze