Portal Polskiej Przedsiębiorczości

Wiadomości i Porady ze świata biznesu

Biznes Porady

Zakup samochodu na firmę – jaki samochód warto kupić?

Każdy właściciel firmy wie, że muszą się w niej znajdować samochody. Są to narzędzia pracy takie same jak meble czy też komputery, dlatego też część pracowników musi być również i w nie wyposażona. Problem tylko w tym, że o ile kupowanie komputera zajmuje dosłownie kilka chwil, to już jednak wybranie właściwego samochodu może być o wiele trudniejszym zadaniem. Jaki zatem samochód do firmy najlepiej wybrać?

Dlaczego wybór jest tak ważny?

Co jednak powoduje, że zakup samochodu na firmę jest tak ważnym przedsięwzięciem? Z jakiego powodu należy tak dokładnie i skrupulatnie do tego podejść? Przede wszystkim pamiętać trzeba, że kupując samochód, wydaje się nieco więcej niż na biurko czy też nawet najlepszy biurowy komputer. Po drugie, samochód to maszyna, która wpływać będzie w bezpośredni sposób na to, jak efektywna będzie praca naszych pracowników. Nie da się również nie wspomnieć o tym, że źle dobrany samochód może generować ogromne stary finansowe. Przykładowo stojąc w warsztacie z powodu kolejne awarii, będzie nie tylko generował rachunki za naprawy, lecz również wstrzymywał pracowników.

Idealne auto dla handlowca

Wybierając samochód do firmy, pamiętać trzeba jednak o tym, że nie może to być auto uniwersalne, ponieważ takie z pewnością nie sprawdzi się w często dość mocno zaawansowanych zadaniach, jakie będzie wykonywało. Trudno sobie bowiem wyobrazić, aby handlowiec jeździł po Polsce samochodem dostawczym, a magazynier przewoził dostawy małych sedanem. Z tego powodu musi istnieć podział na auta dla handlowców oraz te, które wykorzystywane są przez pracowników magazynu.
Samochód dla handlowca musi cechować się przede wszystkim niezawodnością. Nie może bowiem dochodzić do takich sytuacji, gdy będąc w Polsce, handlowiec nagle przestanie posiadać sprawne auto. Wpływać to będzie nie tylko na jego bezpieczeństwo, ale i efektywność pracy. Dodatkowo warto zainteresować się takimi pojazdami, które posiadają dość niskie spalanie, a także są odpowiednio wygodne, ponieważ pracownicy będą nimi często pokonywali nawet kilkaset kilometrów każdego dnia.

Idealne auto transportowe

Zupełnie innego rodzaju autem powinno być to, które będzie używane przez magazyn danej firmy. Oczywiście nie jest tu mowa o dużej ciężarowce, służącej do dostaw, lecz raczej niewielkim samochodzie, które wykorzystywane będzie do podstawowych rzeczy wykonywanych na mieście. Taki samochód z oczywistych względów również musi być oszczędny i trwały, lecz w tym wypadku musi być również dość tani. Nie będzie on jeździł do klientów, lecz do kontrahentów. Nie musi wobec tego służyć jako reklama firmy, a co za tym idzie, nie musi robić aż tak dobrego wrażenia, jak auta handlowców.

Podsumowanie

Kluczową sprawą podczas kupowania samochodu na firmę jest odpowiednie podejście. Trzeba wiedzieć, że kupowane auto, lub cała flota aut, to nie tylko pojazdy i wygoda dla pracowników, lecz przede wszystkim środki do wykonywania pracy. Z tego powodu muszą być traktowane tak samo pragmatycznie, jak biurka, fotele, czy też inne elementy wyposażenia firmy. W innym wypadku nie będą spełniały pokładanych w nich oczekiwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *