Finanse

Kradzież pieniędzy z konta bankowego – uchroń się przed tym!

Kradzież pieniędzy z konta bankowego – uchroń się przed tym!

Nie da się ukryć, że coraz więcej osób korzysta aktywnie z transakcji internetowych. Popularność aplikacji mobilnych jest nadal ogromna i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał ulec odwróceniu – wręcz przeciwnie! Kolejne osoby – zarówno młodsze jak i starsze – zaczynają korzystać z tych unowocześnień.

1. Kradzież pieniędzy z konta bankowego dotyka coraz więcej osób!

2. Nieautoryzowane transakcje płatnicze, przypadkowe klikanie w nieznane linki – nie daj się nabrać!

Kradzież pieniędzy z konta bankowego dotyka coraz więcej osób!

Dostęp do bankowości elektronicznej ma naprawdę ogromny procent osób na całym świecie. Bazowanie na internetowych usługach płatniczych może jednak przysparzać pewnych niebezpieczeństw – warto zatem wyposażyć się w wiedzę dotyczącą tego, jak uchronić się przed kradzieżą z konta bankowego. Na policję i do banków zgłasza się bowiem coraz więcej poszkodowanych osób, które padły np. ofiarą cyberataków. Warto zawczasu wyposażyć się w wiedzę dotyczącą tego, jak uchronić się przed takimi cyberatakami. Mogą one bowiem dotknąć każdego z nas!

kradzież pieniędzy z konta bankowego

Nieautoryzowane transakcje płatnicze, przypadkowe klikanie w nieznane linki – nie daj się nabrać!

W przypadku kradzieży pieniędzy należy niezwłocznie zgłosić kradzież pieniędzy ze swojego konta internetowego. Oszuści wykorzystują mechanizmy uwierzytelniania transakcji podczas korzystania z bankowości internetowej. Kradzież pieniędzy z konta bankowego to stresujące przeżycie dla każdego z nas. Warto wówczas zgłosić się do zaufanych osób po pomoc, dzięki czemu będziesz mieć szansę odzyskania swoich środków.

kradzież pieniędzy z konta bankowego

W ostatnim czasie wysoce popularne stały się wyłudzenia na olx. Aby uchronić się przed kradzieżą pieniędzy pamiętaj, aby nigdy nie klikać w podejrzane linki w sieci, zwłaszcza na zewnętrznych komunikatorach typu whatsapp, które mogą kierować do fałszywej strony internetowej banku. W efekcie po wpisaniu swoich danych do logowania udostępniasz niejako na tacy hakerom swoje dane! W ten właśnie sposób mają dostęp do Twojej aplikacji bankowej i mogą w kilka chwil pozbawić się pieniędzy z konta. Jeżeli padniesz ofiarą oszustwa, albo będziesz mieć obawy czy dokonywana transakcja była bezpieczna – skontaktuj się z przedstawicielem banku za pośrednictwem oficjalnej infolinii.

Pamiętaj – ostrożności w sieci nigdy za wiele! Zwłaszcza w sytuacji, gdy mowa o Twoich ciężko zarobionych pieniądzach. Zachowaj wszelkie możliwe środki ostrożności, a podczas zakupów w sieci bądź wyczulony na wszelkie podejrzane linki, czy miejsca, w których jesteś proszony o podanie swoich danych z karty płatniczej.

kradzież pieniędzy z konta bankowego

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

O autorze