Poradnik

Prototypy płytek PCB – testowanie i doskonalenie Twoich pomysłów

Prototypy płytek PCB – testowanie i doskonalenie Twoich pomysłów

Obwody drukowane (płytki PCB, z ang. Printed Circuit Boards) to nieodłączny element współczesnej elektroniki. W związku z tym producenci i projektanci z tej branży, aby stworzyć dobry, sprawnie działający produkt, sięgają po prototypowe obwody drukowane. Dlaczego to takie istotne rozwiązanie? Jak wybrać producenta serii prototypowej? 

Kluczowe zalety prototypowania płytki PCB

Dlaczego decyzja o zamówieniu prototypu obwodu drukowanego jest tak ważna w branży elektronicznej? Przede wszystkim zamawiający unika inwestowania znacznych środków w produkcję masową. Prototypy pozwalają bowiem na wykrycie i poprawienie ewentualnych błędów projektowych. Wyklucza to sytuację, w której wadliwe obwody drukowane zostaną wprowadzone do dalszych etapów, a co za tym idzie, urządzenia elektroniczne z wadami fabrycznymi nie trafiają do klientów. Prototypowanie PCB jest kluczowe, gdyż pozwala osiągnąć wyższą jakość finalnych produktów właśnie poprzez testowanie założeń i funkcjonalności. Umożliwia to uniknięcie kosztownych błędów czy np. konieczności przeprojektowania całego układu. Obniża to ryzyko biznesowe, które wiąże się z decyzją o sprzedaży produktu klientom lub kontrahentom. 

Jak wybrać producenta prototypowych obwodów drukowanych?

Prototypowanie płytek PCB, czyli produkcja krótkich, niewielkich serii, to metoda na weryfikację swoich pomysłów przed produkcją masową. Istotne jest więc, aby płytki nie tylko były realizowane w możliwie krótkim czasie, ale aby również charakteryzowały się oczekiwaną jakością. Producent PCB musi być z tego powodu wiarygodną firmą, która dysponuje odpowiednim parkiem maszynowym i zespołem specjalistów, który podoła zadaniu. 

W Techno-Service S.A. TS PCB proponujemy obwody drukowane w serii prototypowej TSka, w których grubość laminatu bazowego wynosi 1 mm i 1,55 mm. Stawiamy na laminat  FR4 (termoutwardzalny laminat epoksydowy, wzmocniony włóknem szklanym), czyli uniwersalne rozwiązanie, stosowane w produkcji układów pracujących z częstotliwościami do 0,5 GHz. Ponadto dla obwodów jednostronnych i dwustronnych proponujemy czterodniowe lub siedmiodniowe terminy realizacji, a w przypadku obwodów wielowarstwowych – pięciodniowe lub dziewięciodniowe. Terminy dotyczą dni roboczych. 

Realizacja zgodna z planami Twojej firmy

Szybkie terminy realizacji to ogromna zaleta, która dotyczy nie tylko serii prototypowych. W Techno-Service S.A. TS PCB oferujemy terminy realizacji produkcji masowej dopasowane do specyficznych potrzeb naszych klientów. Realizujemy projekty już w 24 godziny, co jest ekspresowym, dodatkowo płatnym rozwiązaniem. Standardowo realizujemy zamówienia do 10 dni roboczych od momentu zaakceptowania projektu. 

Jakość naszych wyrobów to nie tylko kwestia stosowania odpowiednich materiałów, ale także wnikliwej kontroli. W Techno-Service S.A. TS PCB wykonujemy testy elektryczne oraz optyczne AOI, które weryfikują poprawność wykonania PCB. Ponadto dbamy o bezpieczeństwo naszych produktów, spełniając wymagania dotyczące substancji niebezpiecznych oraz norm bezpieczeństwa, takich jak RoHS, ELV czy WEEE. W Techno-Service S.A. TS PCB finalny produkt elektroniczny charakteryzuje się założonymi przez końcowego klienta parametrami. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, która realizowała w swojej historii zamówienia dla wielu branż i gałęzi gospodarki.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

O autorze