Lifestyle

Wózki inwalidzkie dla dzieci

Wózki inwalidzkie dla dzieci

Konieczność zakupu wózka inwalidzkiego dla dziecka wiąże się w wielu przypadkach z emocjami – zarówno dla rodzica, jak i dla Małego Pacjenta. Głównym celem staje się wówczas dokonanie najodpowiedniejszego zakupu, odpowiadającego potrzebom dziecka. Obecnie wózki inwalidzkie są wciąż ulepszane i unowocześniane tak, aby zagwarantować użytkownikowi możliwie największą swobodę i samodzielność. Dobór tego specjalistycznego sprzętu medycznego składa się na wiele czynników – w końcu wózek staje się nieodłącznym elementem życia dziecka. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, aby zyskać pewność i świadomość zakupu? Jaki rodzaj wózka wybrać, aby spełnił oczekiwania użytkownika, zapewniając mu bezpieczeństwo podczas przemieszczania się? 

Specjalistyczny sklep ze sprzętem medycznym SKIB–MED, zawiera wszystkie interesujące Cię akcesoria – od elektrycznych, aktywnych wózków (sprawdzających się na wymagającym terenie), po tradycyjne, spacerowe wózki. Wykwalifikowany, pełen pasji personel wyczerpująco odpowie na nurtujące Cię pytania, kontaktując się z nim drogą elektroniczną lub umawiając się na bezpłatną konsultację – wybór należy do Ciebie.

Wózki inwalidzkie SKIB-MED – bezpieczeństwo i funkcjonalność

Wózek inwalidzki jest indywidualnym i jednym z najbardziej prywatnych akcesoriów medycznych. Nieustannie towarzyszy użytkownikowi, dlatego też wózki inwalidzkie dla dzieci powinny w szczególności odpowiadać zapotrzebowaniom dziecka oraz być kompatybilne z występującym stopniem niepełnosprawności. Wózek musi być również dostosowany do wieku, masy ciała oraz wzrostu przyszłego użytkownika tak, aby zapewnić mu pełen komfort i swobodę jazdy. Nie można również zapomnieć o istocie miejsca użytkowania wózka, którego funkcje i napęd powinny odpowiadać warunkom terenu, po którym będzie poruszać się dziecko.

Wózek elektryczny

Wózek inwalidzki dla dzieci z napędem elektrycznym to idealna propozycja dla dziecka, które nie jest w stanie poruszać się tradycyjnym wózkiem ręcznym, ale chce prowadzić aktywne życie. Co więcej, tego rodzaju wózek umożliwi mu samodzielne, swobodne jeżdżenie do szkoły oraz poruszanie się po nierównym terenie. Należy jednak zwrócić uwagę, że tego rodzaju wózki są masywniejsze i cięższe, a co za tym idzie, mniej poręczne i trudniejsze w transporcie. W sklepie ortopedyczno–medycznym SKIB–MED znajdziesz jednak alternatywę – wózek pokojowo-terenowy FOREST kids, w którym zawieszenie tylnych kół, regulowane na amortyzatorach, pozwala na swobodne poruszanie się nawet po bardzo wymagającej płaszczyźnie. Mimo wprowadzenia szeregu ulepszeń tj. zawieszenie kółek przeciwwywrotnych na systemie ROSTA®, który dopasowuje się do wysokości pokonywanej przeszkody, wózek nadal pozostaje w schludnym, poręcznym stylu. Aby zapoznać się z pozostałymi modelami wózków elektrycznych, wejdź na SKIB-MED.pl i zapytaj o dostępność produktów.

SKIB-MED – w trosce o klienta

SKIB-MED, jako profesjonalna firma ze specjalistycznym sprzętem, cieszy się dobrą opinią i popularnością na rynku medycznym. Pełen pasji, wykwalifikowany personel wspomoże Cię na każdym etapie zakupu, aż po jego finalizację. SKIB-MED zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę, umożliwiając wypożyczenie akcesoriów medycznych, które są każdorazowo kontrolowane i serwisowane, aby w Twoje ręce trafił gotowy do użytkowania produkt. Co więcej, zespół oferuje pomoc odnośnie uzyskania dofinansowania medycznego ze środków Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie (PCPR), oraz refundacji NFZ. Już dziś skonsultuj się z przedstawicielem firmy i zapoznaj się z jej ofertą na SKIB-MED.pl.

Udostępnij

O autorze