Lifestyle

Jak wysłać sprzęt AGD za granicę?

Jak wysłać sprzęt AGD za granicę?

Wysyłanie towarów na paletach cieszy się sporym zainteresowaniem klientów, zarówno jeśli chodzi o przesyłki masowe, jak i pojedyncze. Firmy kurierskie w tym zakresie udostępniają wiele atrakcyjnych opcji na terenie całego kraju, a także dostarczanie paczek za granicę. Jak skorzystać z takiej usługi i w jaki sposób przygotować paletę ze sprzętem AGD do wysyłki?

Przesyłki paletowe za granicę – jak je nadać?

Przesyłki paletowe to bardzo chętnie zlecana usługa, ponieważ pozwala wysyłać towar w bezpiecznych warunkach. Na paletach można nadawać przedmioty duże, ciężkie oraz podatne na uszkodzenia, dlatego sporo firm i osób prywatnych korzysta z takiej opcji podczas wysyłania sprzętu AGD. Ten rodzaj transportu sprawdza się w tym przypadku bardzo dobrze, ponieważ gwarantuje, że pralka, lodówka czy zmywarka dotrą do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Co więcej, urządzenia gospodarstwa domowego zwykle bez trudu mieszczą się na paletach i nie wymagają dopłacania za niestandardowe gabaryty.

Najczęściej wysyłanymi towarami są:

  • pralki,
  • lodówki,
  • suszarki,
  • zmywarki,
  • okapy kuchenne,
  • urządzenia dla gastronomii.

Przesyłki paletowe ze sprzętem AGD lub dowolnym innym ładunkiem (z pewnymi wyłączeniami) można wysłać nie tylko na terytorium Polski, ale również za granicę. Tak naprawdę obie opcje są do siebie bardzo podobne pod względem formalności – nadanie takiej przesyłki ze sprzętem AGD do innego państwa nie jest bardziej skomplikowane, może być jednak nieco droższe.

Przede wszystkim warto zorientować się, która firma kurierska świadczy usługi na terenie kraju, do którego chcesz nadać paczkę. Większość przewoźników działa w całej Unii Europejskiej, jeśli natomiast planujesz wysyłkę poza wspólnotę, oferta może być zawężona. Wciąż jednak jest to możliwe i nie stanowi problemu. Aby sprawdzić, który kurier najtaniej dowiezie paczkę w wybrane miejsce, warto wejść na stronę https://www.apaczka.pl/, czyli platformę logistyczną umożliwiającą szybkie znalezienie najkorzystniejszej oferty przewoźnika.

Wysyłka AGD za granicę – o czym pamiętać?

Podczas nadawania przesyłki paletowej przede wszystkim warto zadbać o odpowiednie zapakowanie towaru. Sprzęt AGD zwykle jest wrażliwy na uszkodzenia – musi zatem zostać prawidłowo zabezpieczony na czas transportu. Trzeba pamiętać, że kurier nie ma obowiązku pakowania odebranej paczki lub sprawdzania, czy opakowanie jest wystarczająco solidne. Leży to w gestii nadawcy. Dlatego zadbaj o to, aby wysyłany sprzęt nie był narażony na obicie czy porysowanie, a przede wszystkim o to, by był stabilnie umieszczony na palecie.

Korzystając z wysyłki palet z Apaczka lub dowolnej platformy, weź również pod uwagę wszelkie zasady, którym podlegają przesyłki zagraniczne. Chodzi między innymi o kwestie cła czy wyłączenia niektórych przedmiotów z możliwości przesyłania przez granicę. Warto o tym pamiętać, aby nie narazić się na dodatkowe koszty lub problemy prawne.

Nadawanie przesyłek zagranicznych na paletach nie jest skomplikowane – korzystając z platform logistycznych, można to zrobić szybko i łatwo. Procedura jest bardzo zbliżona do tej, jaka dotyczy paczek krajowych, należy jednak pamiętać o zasadach, które mogą obowiązywać w kraju odbiorcy.

Udostępnij

O autorze