FinanseWiedza

Czy dostanę gotówkę bez wychodzenia z domu?

Czy dostanę gotówkę bez wychodzenia z domu?

W ciągu ostatnich lat zrobiliśmy się bardzo wygodni. Co raz więcej zakupów dokonujemy za pośrednictwem sieci internetowej. Również przez internet opłacamy rachunki za telefon czy za kablówkę. W ten sam sposób możemy również otrzymać kredyt lub pożyczkę – bez wychodzenia z domu, a nawet ruszania się z fotela.

Dodatkowy zastrzyk gotówki całkowicie przez internet? Czemu nie!

Co raz więcej banków udziela kredyty w ten sposób. Wystarczy, że posiadamy odpowiednią dobrą zdolność i historię kredytową, a bank przeleje nam potrzebną nam pożyczkę prosto na nasze konto bankowe. Muszą się zatem zgadzać nasze miesięczne dochody (nie mogą być zbyt niskie) oraz wspomniana już historia kredytowa. Dotyczy ona tych osób, które wcześniej brały już jakieś kredyty lub spłacały należności w systemie ratalnym. Jeśli raty takich kredytów spłacaliśmy bez większych opóźnień, to nie mamy powodów do obaw, ponieważ w takim razie powinniśmy posiadać pozytywną historię kredytową w bazach BIK (Biuro Informacji Kredytowej). W gorszej sytuacji mogą znajdować się osoby, które dokonywały spłaty rat kredytów z ponad 30-dniowym opóźnieniem. Takie opóźnienia mogą już powodować znaczne trudności w uzyskaniu kredytu, nie tylko drogą internetową, ale również w placówkach bankowych.

W których bankach kredyt udzielany jest online?

Choć od uruchomienia internetu w Polsce minęło już ponad 20 lat, to jednak nie wszystkie banki udzielają kredytów w ten sposób. Znacznie większy krok pod tym kątem zrobiły firmy pożyczkowe, w których bez najmniejszego problemu, złożymy zarówno sam wniosek o pożyczkę przez internet, jak również otrzymamy ją nawet kilkanaście minut później prosto na konto. Niestety za taką przyjemność trzeba jednak zapłacić, ponieważ większość firm, które udzielają takich pożyczek, posiada dosyć wysokie koszty, których wysokość przewyższa koszty zaciągnięcia kredytu bankowego.

Jednym z najbardziej popularnych banków, który przynajmniej od kilkunastu lat udziela kredytów internetowych, jest mBank. W tym banku uzyskanie kredytu online nie powinno przysporzyć nam większego problemu. Coraz bardziej śmiało w tym sektorze, poczynają sobie również takie marki jak Alior Bank, Eurobank czy BGŻ BNP Paribas. W tych bankach mamy duże szanse uzyskania kredytu przez internet, pod warunkiem, że spełnimy główne wymagania stawiane przez bank. Aktualne oferty kredytów internetowych znajdziecie pod poniższym adresem: https://www.banki24.com.pl/kredyt-przez-internet-w-jakich-bankach/

Jakie wymagania trzeba spełnić?

Wymagania są niemal identyczne, jak w przypadku wnioskowania o kredyt w stacjonarnej placówce. Musimy posiadać przy sobie dowód osobisty oraz aktywny rachunek bankowy, na który zostanie przelana kwota kredytu. Ponadto do załatwienia dodatkowych formalności i przeprowadzenia weryfikacji danych konieczne będzie posiadanie telefonu komórkowego. W przypadku kredytów internetowych bank może na kilka sposobów przeprowadzić ocenę naszej zdolności i sprawdzić wysokość uzyskiwanych dochodów. Tradycyjna metoda to zaświadczenia o dochodach, które raczej w przypadku kredytów udzielanych online nie są stosowane. Druga opcja to wyciąg z konta bankowego. Taki dokument możemy pobrać samodzielnie po zalogowaniu się na konto bankowe, na które każdego miesiąca otrzymujemy wynagrodzenie od naszego pracodawcy. Trzecia, ostatnia opcja to automatyczna weryfikacja dochodów za pomocą specjalnej aplikacji, która po podaniu danych dostępowych sama sprawdzi wysokość uzyskiwanych przez nas dochodów. Ta ostatnia opcja bardzo często stosowana jest przez firmy pożyczkowe. Dzięki temu proces weryfikacji może być bardzo szybki, a gotówka ekspresowo może pojawić się na naszym koncie, o ile odpowiednio wysoko została oceniona nasza zdolność kredytowa.

Jak duży kredyt otrzymamy całkowicie przez internet?

Te limity najczęściej ustalane są indywidualnie przez bank. Przyjęła się taka zasada, że aktualnie banki nie udzielają przez internet większych kredytów jak do 20 000 zł. Oczywiście można w ten sposób uzyskać znacznie więcej, ale pod warunkiem, że w celu dodatkowych formalności podjedziemy do najbliższej placówki banku, w którym staramy się o kredyt. Przy takich dużych kredytach bardzo często konieczne jest dostarczenie dodatkowych dokumentów, czy dodatkowego poręczyciela kredytu. W nieco innej sytuacji mogą być również osoby prowadzące jedno osobową działalność gospodarczą, które do banku będą musiały dostarczyć dokument informujący o niezaleganiu w płatnościach do ZUS czy US.

Artykuł powstał przy współpracy z Grupą Projektową Banki24

Udostępnij

O autorze