Lifestyle

Bądź na bieżąco z wynikami mundialu – mecze, faza grupowa, awanse

Bądź na bieżąco z wynikami mundialu – mecze, faza grupowa, awanse

Dla każdego fana piłki nożnej mundial to święto. Osoby, które nie interesują się tym sportem mogą nie zrozumieć fenomenu mistrzostw świata. W tym roku mają one miejsce w Katarze. W tym artykule przyjrzymy się, czym są mistrzostwa świata, kiedy się odbywają oraz jak wyglądały mecze Polaków.

Elementarz kibica – czym jest mundial?

Mundial to inaczej Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Są to najpopularniejsze międzynarodowe rozgrywki piłkarskie na świecie. To turniej, który odbywa się co cztery lata. Obecnie w turnieju biorą udział 32 reprezentacje. Najbardziej utytułowaną drużyną w historii turnieju jest Brazylia – zdobyła 5 pucharów oraz jako jedyna reprezentacja na świecie brała udział we wszystkich mistrzostwach świata, które się odbywały. Obecne Mistrzostwa Świata odbywają się w Katarze od 20 listopada i potrwają do 18 grudnia.

Kto jest faworytem mundialu?

Od pewnego czasu faworytem mistrzostw świata w Katarze jest Brazylia. Jednakże mecze w tym roku są bardzo nieprzewidywalne. W poprzednich zmaganiach odpadły drużyny, które miały duże szanse na zdobycie pucharu. Między innymi był to Meksyk, najsilniejsza drużyna z Ameryki Północnej pierwszy raz nie dostała się do fazy finałowej od 1982 roku. Był to wielki szok dla fanów piłki nożnej. Kolejną ciekawą drużyną jest Dania, która ostatnimi czasy była półfinalistą mistrzostw Europy. W mundialu nie popisali się wynikami. Zajęli ostatnie miejsce w grupie, zdobywając wyłącznie jeden punkt.

W fazie finałowej znalazła się Australia, która była ogromnym zaskoczeniem bukmacherów. Dotarła aż do ⅛ finału. Jednak mundial jeszcze się nie skończył. Aby być na bieżąco z wszystkimi wynikami, warto odwiedzać stronę SUPERBET. Znajdziesz tutaj wszystkie relacje na żywo z każdego meczu odbywającego się na mundialu w Katarze.  Warto również sprawdzać kursy i typowania ekspertów na dany mecz, które mogą zmienić się z minuty na minutę. Bądź na bieżąco z wynikami i dowiedz się, kto wygra Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze.

Polacy na mundialu

Polska w 2022 roku również miała swoją przygodę na mundialu. Może być to zaskakujące, gdyż Reprezentacja Polski dotarła aż do ⅛ finału, co początkowo nie było oczywiste ze względu na bardzo silną grupę. Nasza reprezentacja musiała walczyć z Argentyną, Arabią Saudyjską oraz Meksykiem. Pomimo przegranej w ostatnim meczu z najcięższym rywalem, udało się wyjść z grupy na drugim miejscu. Decydujący był tu końcowy bilans punktów. Dzięki temu Polska pokonała Meksyk w klasyfikacji grupowej i pierwszy raz od 1986 roku wzięliśmy udział w fazie finałowej. Niestety trafiliśmy na bardzo mocnego przeciwnika – Francję. W tym meczu przegraliśmy 3-1 i oficjalnie Reprezentacja Polski pożegnała się z Katarem. Jednakże to nie powód, aby rezygnować z oglądania meczy. Możemy kibicować pozostałym drużynom. Jeżeli masz swojego ulubionego piłkarza, który nadal gra na mundialu, to warto śledzić jego poczynania, gdyż ma on możliwość zdobycia nagrody Złotego Buta.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

O autorze