Poradnik

Wynajem długoterminowy aut – dobry wybór dla przedsiębiorców

Wynajem długoterminowy aut – dobry wybór dla przedsiębiorców

Wynajem długoterminowy jest płatnym używaniem pojazdu, a okres zobowiązania umowy trwa zwykle przynajmniej 12 miesięcy. Coraz więcej instytucji, oraz osób indywidualnych wybiera ten typ używania samochodu jako ciekawą alternatywę dla leasingu, jaki wykorzystywany jest przeważnie przez spółki na auta bezpośrednio z salonu. Przy wypożyczaniu pojazdów konieczne jest zaakceptowanie regulaminu wypożyczalni. Umowa, jaką zawiera klient obejmuje dane o marce oraz klasie auta i prawa oraz obowiązki wynajmującego jak również najemcy. Oczywiście w zależności od konkretnej wypożyczalni okres wynajmu oraz jego zakres może się od siebie różni.

Wynajem długoterminowy – korzyści

Jedną z najistotniejszych korzyści wynajmu długoterminowego jest atrakcyjność oferty także dla wielkich korporacji, niewielkich oraz średnich firm, a także osób fizycznych. Wypożyczalnie mają dużą ofertę aut, pośród których każdy odnajdzie auto dobrane do własnych oczekiwań. Możemy wybierać spośród pojazdów osobowych, vanów, jak również samochodów dostawczych. Często wypożyczalnie oferują samochody nowe, jak i używane, co daje możliwość dopasowania oferty do indywidualnych oczekiwań oraz budżetu.

Co ważniejsze sumując comiesięczne wydatki okazuje się, iż ceny są mniejsze w zestawieniu z klasycznym leasingiem. Zazwyczaj rozbieżność liczy kilkanaście procent, a koszty na wynajem mogą być wliczane z kosztami prowadzenia działalności gospodarczej, co umożliwia ograniczenie należnego podatku. Ponadto wszelkie sprawy związane z serwisowaniem czy ubezpieczeniem są po stronie wypożyczalni, a nabywca może zaoszczędzony czas przeznaczyć na inne cele.

Inną istotną korzyścią jest fakt, iż wypożyczenie długoterminowe pojazdu nie obniża oraz nie wymaga zdolności kredytowej. Dzięki temu nawet w okresie kiedy dochody przedsiębiorcy są niższe, nie traci on możliwości kredytowania pojazdu.

Zasady wynajmu długoterminowego

W momencie rozwiązania umowy klient po prostu oddaje samochód do wypożyczalni oraz ma szansę wymiany go na kolejny model czy wynajmu jego aktualniejszej wersji. Jest także szansa odkupienia oddawanego pojazdu od wypożyczalni na ulgowych warunkach.

W wypadku wynajęcia samochodów należy pamiętać o potrzebie dbania o samochód. Niektórzy użytkownicy boją się kolejnych wydatków w wypadku zniszczenia lub uszkodzenia pojazdu. Jest to błędne zachowanie. Rozbieżności między wynajmem, a leasingiem nie są wcale takie wielkie. W obu przypadkach należy dbać o samochody, bo w czasie ich zwrotu oceniany jest poziom standardowego i ponadnormatywnego zużycia.

Wynajem długoterminowy coraz bardziej popularny

Wynajem długoterminowy ma mnóstwo zalet, które w Europie Zachodniej zostały zarejestrowane już wcześniej (auta w wynajmie stanowią nawet 80% wszelkich pojazdów firmowych). W Polsce mechanizm promocji nadal trwa, jednak już w tym momencie widać wyraźny postęp zainteresowania tego rodzaju metodą finansowania pojazdów. Do liderów rynku wynajmu długoterminowego samochodów w naszym kraju niewątpliwie należy firma Autoflix.pl. Usługa wynajmu zapewnia przedsiębiorcy zewnętrzne finansowanie używanych przez niego samochodów, a również ich kompletną obsługę administracyjną oraz serwisową, w tym ewidencję samochodów, wymianę dokumentów, przeglądy, renowacje, eliminację szkód czy zmianę opon.

Udostępnij

O autorze