Lifestyle

Łóżka kontynentalne i tapicerowane – jak wybrać do sypialni?

Łóżka kontynentalne i tapicerowane – jak wybrać do sypialni?

Urządzając swoją wymarzoną sypialnię, wiele osób staje przed wyborem łóżka. Na rynku dostępnych jest szeroka gama rodzajów łóżek od kontynentalnych i tapicerowanych po zwykłe i proste konstrukcje. Decydując się na któreś z tych rozwiązań warto znać jego charakterystykę. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę wielkość sypialni oraz ustawienie pozostałych mebli. Po oszacowaniu ilości dostępnego miejsca można zwrócić uwagę na kluczowe elementy. Czym różni się łóżko kontynentalne od zwykłego? Jak je wybrać do swojej sypialni?

Czym się różni łóżko kontynentalne od tradycyjnego?

Podstawową różnicą pomiędzy tradycyjnym a kontynentalnym łóżkiem jest jego wysokość. Chodzi tutaj przede wszystkim o masywność modeli kontynentalnych, ponieważ do jego wstawienia wymagane jest dużo wolnego miejsca. Okazałe łóżka tego rodzaju są nie tylko szerokie, ale także wysokie. Z tego też względu należy wziąć pod uwagę wysokość ścian w sypialni. Może się bowiem zdarzyć, że wstawienie takiego mebla optycznie zmniejszy wnętrze. Kolejną różnicą wynikającą z budowy łóżka kontynentalnego jest jego zdobienie i dodatkowe elementy. Praktycznie wszystkie są wyposażone w duże zagłówki, które same w sobie są piękną dekoracją. Ponadto łóżka kontynentalne i tapicerowane można dodatkowo ozdobić kolorowymi poduszkami lub kocem. 

Czy warto wyposażyć sypialnię w łóżko kontynentalne?

Szukając przestronnego i wygodnego łóżka do sypialni warto pomyśleć o modelach kontynentalnych i tapicerowanych. Przede wszystkim są one masywne i bardzo funkcjonalne. Ze względu na swoją wysokość mogą one być wyposażone w pojemniki lub szuflady na pościel. Nie należy przerażać się wysokością łóżek, gdyż wbrew przekonaniom to właśnie z takich schodzi się najlepiej, także w przypadku osób borykających się z problemami zdrowotnymi kręgosłupa. Łóżka kontynentalne i tapicerowane to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie przeciąża się nadmiernie ciała podczas wstawania. 

Bardzo istotnym walorem tych modeli jest oczywiście duży zagłówek. Pełni on nie tylko funkcję ozdobną, ale także praktyczną. Dzięki swojej miękkości zapewnia wysoki poziom komfortu podczas czytania książek, czy oglądania filmu. Należy jednak pamiętać o tym, że okazałe łóżka najlepiej sprawdzą się w przestronnych pomieszczeniach, gdyż nie zdominują całkowicie aranżacji wnętrza. 

Jak wybrać łóżko kontynentalne i tapicerowane?

Decydując się na łóżko kontynentalne w swojej sypialni należy pamiętać o tym, aby było ono dobrze dopasowane do wnętrza. Istotna jest wielkość pomieszczenia, ponieważ wybierając zabudowane łóżko, nawet niewielkich rozmiarów, może ono obciążyć aranżację. Warto także zwrócić uwagę na kłopotliwe poddasze, jeśli takowe jest w sypialni. Ustawienie łóżka pod skosem przy ściance kolankowej może okazać się niemożliwe ze względu na wezgłowie, które często ma około 100 cm wysokości. Należy także pamiętać, że łóżko kontynentalne może być wyposażone w dodatkowe opcje, jak podświetlenie LED, pikowany zagłówek, czy też elektrycznie sterowany stelaż. 

Udostępnij

O autorze