Lifestyle

Jakie jest zastosowanie folii bąbelkowej?

Jakie jest zastosowanie folii bąbelkowej?

Jakie jest zastosowanie folii bąbelkowej? To pytanie zadaje sobie wiele osób odpowiedzialnych za odpowiednie zabezpieczenie towarów w firmach. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak dużo zastosowań może mieć zwykła z pozoru folia bąbelkowa. Przyjrzyjmy się zatem wspólnie jakie zastosowania może mieć folia bąbelkowa.

Zabezpieczenie transportu delikatnych towarów

Podstawowym zastosowaniem foli bąbelkowej, jest odpowiednie zabezpieczenie delikatnych towarów przed różnego rodzaju uszkodzeniami, takimi jak, chociażby:

– Uszkodzenia mechaniczne. Folia bąbelkowa doskonale bowiem amortyzuje różnego rodzaju uderzenia oraz wstrząsy mogące uszkodzić dany produkt.

– Zabezpieczenie termiczne. Folia bąbelkową może bowiem z powodzeniem być stosowana jako zabezpieczenie przed utratą ciepła lub też zbyt dużym nagrzaniem się. Jest to szczególnie ważne w przypadku produktów, które muszą być trzymane w stałej temperaturze, takich jak na przykład leki, czy też żywność. Jest to możliwe dzięki warstwie powietrza znajdującej siew bąbelkach.

– Folia bąbelkowa stanowi doskonałe wręcz zabezpieczenie przed wilgocią. Jest ona bowiem całkowicie wodoodporna. Między innymi z tego powodu jest ona stosowana do zabezpieczenia elektroniki. Doskonałym przykładem może być tutaj folia bąbelkowa IZIFILM, która doskonale wręcz zabezpiecza sprzęt elektroniczny przed zawilgoceniem.

A to tylko niewielka liczba zastosowań folii bąbelkowej, jeżeli chodzi o transport. W tej kwestii wiele bowiem zależy od transportowanego produktu oraz co równie ważne, sposobu transportu samego produktu.

Budownictwo

Innym, nieco nietypowym zastosowaniem foli bąbelkowej, jest szeroko budownictwo. Dzięki swoim właściwościom może być ona bowiem z powodzeniem stosowana jako materiał wytłumiający dźwięki. Między innymi dlatego jest ona często stosowana jako materiał wykończeniowy ścian w studiach dźwiękowych. Folia bąbelkowa może być również stosowana jako warstwa amortyzująca drgania. Z tego względu jest ona często wybierana na podkład pod panele podłogowe.

Podsumowanie

Odpowiednio dobrana folia bąbelkowa może okazać się przysłowiowym kluczem do sukcesu, jeżeli zależy nam na skutecznym zabezpieczeniu towaru w czasie transportu, czego doskonałym przykładem może być wspomniana przez nas wcześniej folia bąbelkowa IZIFILM. Nie oznacza to jednak, że nie może ona posiadać innych zastosowań, niż zabezpieczenie przedmiotów czasie transportu. Z powodzeniem może ona bowiem być stosowana również w budownictwie, a nawet jako element różnego rodzaju dekoracji

Udostępnij

O autorze