Lifestyle

Jak wybrać słuchawki dla siebie?

Jak wybrać słuchawki dla siebie?

Niektórzy ludzie nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez słuchawek. To doskonały sposób na to, by odciąć się od ludzi, włączyć muzykę i dać się ponieść rytmowi. W słuchawkach możesz też słuchać audiobooków, podcastów i różnego rodzaju kursów, co pozwoli ci spędzać czas nie tylko przyjemnie, ale też pożytecznie. Wiele osób czuje się wręcz nieswojo, gdy wychodzi z domu bez słuchawek. Niegdyś bardzo sporym problemem były kable, które plątały się, przerywały i niszczyły, uniemożliwiając słuchanie muzyki i sprawiając, że słuchawki stawały się tak naprawdę bezużyteczne. Jednak z biegiem czasu pojawiły się i upowszechniły słuchawki bezprzewodowe, które pozwoliły ten problem wyeliminować. Warto się nimi zainteresować, bo są bardzo wygodne, a te douszne są dodatkowo niewielkie i nie sprawiają żadnego problemu przy przenoszeniu, nie zajmują też wiele miejsca, co przecież też ma ogromne znaczenie. Jak w takim razie dokonać wyboru słuchawek dousznych, by tego nie żałować?

  1. Słuchawki douszne i dokanałowe. Różnice
  2. Słuchawki douszne
  3. Dokanałowe słuchawki
  4. Wybór słuchawek dousznych
  5. Czy słuchawki mogą być zarówno dobre, jak i tanie?

Słuchawki douszne czy słuchawki dokanałowe? Czy jest różnica?

Gdy potrzebne ci słuchawki zaczynasz rozmyślać – najlepsze będą słuchawki przewodowe douszne czy może lepszym pomysłem będą te bezprzewodowe? Jakie to są najlepsze słuchawki douszne? Jakie w ogóle są rodzaje słuchawek i czy wszystkie słuchawki umieszczane w uchu są właśnie douszne? Właśnie nie. Istnieją jeszcze inne słuchawki niż te douszne – chodzi, rzecz jasna, o dokanałowe słuchawki. Czym się różnią i w jaki sposób dokonać wyboru?

Douszne słuchawki

Jeśli chcesz dobrej jakości sprzęt do słuchania muzyki, które jednocześnie mają wbudowany mikrofon, prędzej czy później spotkasz się właśnie ze słuchawkami dousznymi. Jakie są zalety słuchawek dousznych? Przede wszystkim są one mniejsze. Ich specyficzna budowa sprawia, że bez żadnego problemu umieścisz je w małżowinie usznej, a wbudowany mikrofon pozwoli ci prowadzić rozmowy przez telefon, jeśli sparujesz słuchawki ze swoim smartfonem. Słuchawki te są zbudowane tak, by dopasować się do budowy każdego, przeciętnego ucha, dlatego z reguły dobrze trzymają się ucha i wcale nie wypadają. Dlatego słuchawki douszne są tak lubiane.

Dokanałowe słuchawki

To bardzo małe słuchawki. Nie umieszcza się ich na małżowinie – ich miejscem jest bezpośrednio kanał słuchowy. Często wyposażone są w specjalne gumowe lub silikonowe nakładki, które można wymieniać, przez to takie słuchawki są bardzo higieniczne. Możliwa jest dzięki nim też łatwa regulacja głośności. Takie słuchawki bywają też całkiem powszechnie nazywane pchełkami, przez wzgląd na swoje bardzo małe rozmiary. Takie słuchawki też mogą być praktycznie niewidoczne na pierwszy rzut oka. Możesz cieszyć się ulubioną muzyką, a jakość dźwięku nadal będzie bardzo dobra. 

Jak wybrać dobre słuchawki douszne?

Wybór odpowiednich la siebie słuchawek wcale nie jest taki łatwy. Niezależnie od tego czy chcesz słuchać na nich muzyki klasycznej, metalowej, uczyć się języka obcego czy słuchać audiobooka – na samym początku musisz się skupić przede wszystkim na jakości dźwięku i na tym, jak wygląda aktywna redukcja szumów. Nie da się ukryć – aktywna redukcja jest naprawdę bardzo istotna, w końcu nikt nie chce słuchać muzyki czy audiobooków, których dźwięk ledwo przebija się przez szumy. Aktywna redukcja pozwala temu zapobiegać. Musisz jednak przede wszystkim, na samym początku, wybrać typ słuchawek – czy będą one douszne czy może dokanałowe? Słuchawka douszna jest większa od dokanałowej, ale uważana jest za taką, która pozwala dbać o własne uszy. Jeśli zależy ci na krystalicznej wręcz jakości dźwięku zajrzyj tutaj: https://www.neo24.pl/telewizoryirtv/sluchawki/f/jbl.html i wybierz po prostu słuchawki, które zwyczajnie grają lepiej, a rozmowy telefoniczne możesz prowadzić bez żadnego problemu – aktywna redukcja szumów działa bowiem bez żadnych problemów.

Dobre i tanie słuchawki douszne – czy to możliwe?

Ta naprawdę możesz znaleźć idealne słuchawki do prowadzenia rozmów telefonicznych, oglądania filmów czy słuchania muzyki w każdym przedziale cenowym. Nie musisz od razu sięgać do najwyższej półki cenowej – jeśli nie jesteś zapalonym audiofilem i nie masz słuchu absolutnego, istnieje spora szansa na to, że zadowoli cię tańszy typ słuchawek.  Takich, w których funkcje słuchawek dousznych są spełniane w pełni, wyposażone są w mini jack i mają łączność bezprzewodową. Wystarczy że zajrzysz tutaj: https://www.neonet.pl/telewizory-i-rtv/sluchawki.html. To najlepszy sposób na to, by bez konieczności wychodzenia z domu znaleźć dla siebie idealne słuchawki – takie, które zajmą się redukcją hałasu i pozwolą ci słuchać muzyki tak, jak lubisz. Po prostu jasno sprecyzuj swoje wymagania i poszukaj czegoś na swojej półce cenowej. Początkowo może ci się to wydawać trudne, ale w dobie wszechobecnego Internetu porównanie ze sobą interesujących słuchawek nie stanowi tak naprawdę absolutnie żadnego problemu.

Udostępnij

O autorze