Poradnik

Jak działają kalkulatory leasingu samochodu?

Jak działają kalkulatory leasingu samochodu?

W jaki sposób zdobyć finanse na nowy samochód? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, które z jednej strony pragną kupić nowy samochód, który może sporo w życiu odmienić, ale z drugiej nie posiadają pełnej kwoty potrzebnej na tak drogi zakup. Leasing samochodu to opcja, dzięki której można w przystępny sposób sfinansować nowy samochód, decydując się na raty miesięczne dostosowane do możliwości finansowych. Kalkulator leasingu jest narzędziem, z którego można skorzystać online, dzięki czemu w zaciszu własnego domu będzie można przekalkulować i ocenić wysokość rat kredytu.

Czym jest kalkulator leasingu?

 

Kalkulator.vwbank.pl to kalkulator leasingu, z którego może skorzystać każdy klient chcący wziąć samochód w leasing w VW FS . Nie da się ukryć, że samodzielne szacowanie w domu dla wielu osób jest wyjątkowo ważne. Zanim spotkają się z doradcą klienta i zaczną decydować się na pewne rozwiązania, wcześniej wolą wszystko dokładnie przemyśleć, zrobić kalkulacje i oszacować, czy leasing samochodu konkretnej marki w konkretnym przedziale cenowym jest dla nich odpowiedni. Współcześnie klienci starają się coraz bardziej świadomie podchodzić do tej kwestii. Obserwuje się wzrost cen we wszelkich aspektach życia, dlatego też zdecydowanie się na nowy samochód musi być naprawdę dobrze przemyślane. Korzystając z darmowego, intuicyjnego i łatwego w obsłudze kalkulatora leasingu, można szybciej odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jak dużą ratę za leasing będzie się w stanie unieść.

Jak korzystać z kalkulatora?

 

W jaki sposób korzystać z kalkulatora leasingu? Po pierwsze należy określić kwotę, jaką wzniesie się do finansowania samochodu w ramach tak zwanego wkładu własnego. To w dużym stopniu determinuje wysokość rat. Im większa kwota wniesiona w ramach wkładu własnego, tym raty mniejsze. Oczywiście niektórzy decydują się na minimalny wkład własny, a następnie resztę kwoty rozkładają w ramach leasingu. Ilość rat, na które zostanie rozłożona opłata łączy się z tym, jak dużej wysokości koszty będzie się ponosiło każdego miesiąca. Warto zatem dobrze to przekalkulować. Czasami wzięcie samochodu w leasing na kilka miesięcy dłużej sprawia, że rata jest zdecydowanie mniejsza. Podobnie działa wniesienie większe kwoty w ramach wkładu własnego.

Kalkulator leasingu u doradcy w salonie VW FS

W VW FS można też skorzystać ze wsparcia pracownika, który krok po kroku pokaże, w jaki sposób używać kalkulatora i dokona symulacji. To właśnie dzięki temu uda się uzyskać bardzo dokładne informacje na temat tego, ile będzie wynosiła miesięczna rata za korzystanie z samochodu. Warto pamiętać o tym, że koszty leasingu można wpisać do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. To ważne szczególnie dla osób, które próbują w ten sposób obniżyć wysokość odprowadzonego podatku. Comiesięczne raty za leasing w przypadku właścicieli firm prywatnych, jednoosobowych działalności, ale też dużych firm mających w leasingu wiele samochodów dla pracowników, mogą w znaczący sposób poprawić sytuację finansową firmy. Można to wszystko przeanalizować i skonsultować z doradcą podatkowym lub księgowym. To właśnie ze względu na to leasing samochodu jest tak często wybieraną formą finansowania auta. 

Dzięki leasingowi można korzystać z samochodów młodych, które są sprawne i nie mają na swoim koncie wielu tysięcy przejechanych kilometrów, są niezawodna, zapewniają bezpieczeństwo i ogromny komfort jazdy. To właśnie te czynniki najczęściej skłaniają klientów do wzięcia nowego samochodu w leasing.

Udostępnij

O autorze