Portal Polskiej Przedsiębiorczości

Wiadomości i Porady ze świata biznesu

co sie w Polsce opłaca? Pomysły na biznes
Biznes

Co się opłaca w Polsce? Pomysł na biznes

O biznesie można by dużo nawijać. Jednak wiele osób chciałoby wiedzieć coś nie tylko ogólnie o biznesie, ale także o tym, jaki biznes opłaca się założyć w Polsce. Żeby to opisać nie trzeba mieć wysokich kwalifikacji ani zbierać latami danych statystycznych. Wystarczy mieć pomysł na biznes w Polsce albo nawet trochę więcej pomysłów. Mnie do głowy przychodzi kilka, więc zdecydowałem się napisać w paru zdaniach o każdym z nich. Niektóre są bardziej popularne, a inne odeszły trochę do lamusa — wszystkie jednak są godne uwagi.

Pierwszy z nich to agroturystyka

W Polsce jest mnóstwo miejsc, które są chętnie odwiedzane przez turystów. Mamy szlak architektury drewnianej, szlak zabytków techniki i inne ciekawe trasy, które wciąż nie mają dobrej i taniej sieci noclegów. A cóż potrzeba, żeby prowadzić pokoje do wynajęcia? Wystarczy większy dom, atrakcyjna okolica i smykałka do interesu, no i do utrzymywania w czystości pokoi i całego obiektu. Ważnym atutem będzie też umiejętność gotowania.

Drugi pomysł to mini zoo

Jest tyle ciekawych zwierząt, nie tylko tych egzotycznych, ale także tych rdzennie polskich, które są mało znane w naszym kraju. Zresztą takie zoo może być nastawione nie tylko na polskich turystów, ale także stać się atrakcją dla tych, którzy przyjeżdżają do Polski z zagranicy. W takim zoo można by pokazać zabytkowe budynki hodowlane, a także sprzęty rolnicze, do tego zaoferować swojskie wyroby mleczne i dawać pokazy ręcznego dojenia krów. Na pewno w parę chwil mielibyśmy zapchany grafik wycieczkami szkolnymi oraz wizytami zagranicznych grup turystów.

Mała gastronomia

W mniejszych miejscowościach naszego kraju niezbyt często pojawiają się drobne bary i restauracje, a szczególnie rzadko miejsca, w których można coś zjeść na szybko. Odpowiedzią na małomiejskie warunki i wahania konkurencji są food trucki. Dają bardzo szerokie możliwości. Może się w nich pomieścić nawet najbardziej specjalistyczny sprzęt gastronomiczny, jak na przykład piec opalany drewnem. Food truck to po prostu samochód dostosowany do produkcji i sprzedaży wyrobów gastronomicznych. Tak więc może to być mobilny punkt z kebabem, plackarnia, pączkarnia, piekarnia-cukiernia, a nawet lodziarnia. Wybór rodzaju wytwarzanych produktów zależy od analizy okolicznego rynku. Poza tym zawsze z nietrafionym pomysłem można się przenieść nieco dalej, gdzie jest mniejsza konkurencja. Zawsze więc jest szansa na realizację swojego przedsięwzięcia.

Warto więc założyć swój biznes i cieszyć się własną firmą. Da to ogromną satysfakcję i coraz większe zyski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *