Finanse

Doradztwo strategiczne – badanie rynku, biznesplan, model biznesowy

Doradztwo strategiczne – badanie rynku, biznesplan, model biznesowy

Firma TRIGONUM to zespół doświadczonych praktyków biznesowych. W ramach swojej działalności oferujemy profesjonalne doradztwo strategiczne dla klientów z różnych sektorów oraz o różnej skali działania. W ramach doradztwa oferujemy takie działania jak m.in.: wsparcie w wykonaniu badania rynku, przygotowaniu biznesplanu, a także stworzeniu modelu biznesowego. Skorzystanie w tym zakresie ze wsparcia profesjonalistów ułatwia podjęcie strategicznych decyzji biznesowych, a także korzystnie wpływa na rozwój przedsiębiorstw. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

Badanie rynku – po co je robić?

Jednym z grzechów głównych wielu przedsiębiorców jest to, że przed podjęciem strategicznych decyzji nie przeprowadzają oni badania rynku. Dotyczy to zarówno etapu otwierania własnej firmy, jak i dywersyfikacji jej działalności, czy też inwestycji rozwojowych. Profesjonalne badanie rynku pozwala z jednej strony na wyłapanie ewentualnych zagrożeń, a z drugiej strony na dostrzeżenie atrakcyjnych szans rynkowych. Wielokrotnie okazuje się, że potencjał biznesowy leży tam, gdzie przedsiębiorca kompletnie się tego nie spodziewał. 

Zespół naszych ekspertów przeprowadzi analizy rynkowe dopasowane do Twoich potrzeb. Nasze indywidualne podejście do klienta sprawia, że przed rozpoczęciem badań będziemy wiedzieli, w jakim celu są prowadzone oraz na jakie szczególne aspekty powinniśmy zwrócić uwagę. Kolejnym etapem jest przeprowadzenie badania. Współpracujemy z klientami z wielu sektorów. Wśród nich znajdują się zarówno duże firmy o zasięgu międzynarodowym, jak i mniejsze podmioty gospodarcze. W ramach analizy możemy zweryfikować potencjał danego sektora, wiarygodność potencjalnych partnerów biznesowych, a także zrealizować mniej standardowe badania dla klientów. 

Jak stworzyć dobry biznesplan?

W ramach doradztwa strategicznego oferujemy również wsparcie w tworzeniu biznesplanu. Oferta ta skierowana jest zarówno dla początkujących przedsiębiorców, jak i osób, które od lat funkcjonują w biznesie i myślą o rozwoju działalności lub tworzeniu nowych firm. Dobry biznesplan to taki, który jest elastyczny pod kątem wprowadzania ewentualnych zmian determinowanych sytuacją rynkową, a także wspierający dynamiczny rozwój firmy. Jego stworzenie może być determinowane chęcią ubiegania się o dofinansowanie zewnętrzne, gdzie tego typu dokumentacja jest jednym z wymogów. W ramach współpracy bierzemy pod uwagę realne potrzeby klienta i jesteśmy w stanie przygotować profesjonalny biznesplan także z myślą o konkursach unijnych. Pomożemy Ci stworzyć dobry biznesplan i wcielić w życie jego założenia. 

Model biznesu przynoszący zyski

Etap modelowania biznesu to bardzo ważny aspekt zarządzania strategicznego. Na tym etapie weryfikuje się różne plany oraz wybiera te, które będą najskuteczniejszą formą monetyzacji danej działalności tu i teraz, a także w dalszej perspektywie. Modelowaniem biznesu określa się działania strategiczne, w których szczegółowo opisuje się m.in.: pozyskiwanie klientów, strukturę działalności, strukturę własności, sposób obsługi pozyskiwanych klientów, a także moment monetyzacji biznesu. Pomożemy Ci ustalić modele, które idealnie będą pasowały do Twoich potrzeb oraz pozwolą Ci wskoczyć z biznesem na jeszcze wyższy poziom. Jednym z narzędzi, na których pracujemy jest model Osterwaldera. to prosta i skuteczna metoda planowania modelu biznesu.

Zapraszamy do skorzystania z oferty TRIGONUM w zakresie doradztwa strategicznego. Razem z nami zwiększysz zyski z prowadzonej działalności lub otworzysz nowy biznes przynoszący dochody. 

Udostępnij

O autorze