Poradnik

Czy materace piankowe są zdrowe?

Czy materace piankowe są zdrowe?

Człowiek w łóżku spędza około ⅓ swojego życia, co oznacza, że jakość snu bezpośrednio wpływa na jego zdrowie.  Dlatego też wybór odpowiedniego materaca ma tutaj kluczowe znaczenie. Dobrze dobrany, będzie nie tylko pomagał nam się w pełni zregenerować po ciężkim dniu pracy, ale także będzie profilaktyką w przypadku dbania o zdrowy kręgosłup. Jednym z najpopularniejszych rodzajów wkładów na rynku są materace piankowe. Czy one także mogą wpływać na nasze zdrowie?

Jak materace piankowe wpływają na kręgosłup?

Poszczególne odcinki kręgosłupa wymagaj tego, aby miały różne podparcie w trakcie snu. Dzieje się tak, ponieważ plecy nie układają się w prostą linię. W zdrowym organizmie są one wygięte na kształt litery S. Oznacza to tyle, że konkretne części materaca powinny reagować adekwatnie do poziomu nacisku na podłoże przez różne partie ciała. Taki efekt możliwy jest do osiągnięcia przy pomocy wysokiej jakości pianki, która dostępna jest w dwóch wariantach.

Materace piankowe jednolite charakteryzują się tym, że ich twardość jest taka sama na całej powierzchni wkładu. Jest to dobra wiadomość dla osób, które w nocy często zmieniają pozycję w trakcie snu. Jednolity poziom twardości pozwala zapewnić im optymalne podparcie dla kręgosłupa podczas wypoczynku w każdej pozycji. 

Materace piankowe 7-strefowe jak sama nazwa mówi są podzielone na 7 stref twardości. Poleca się je szczególnie osobom z nadwagą. Każda ze stref charakteryzuje się inną tolerancją nacisku. Zastosowanie tego typu rozwiązania w materacach pozwala zmniejszyć ryzyko trwałego odkształcenia wkładu, gwarantując przy tym odpowiedni relaks zmęczonym i przeciążonym plecom. 

Czy twardość materaca piankowego ma wpływ na jakość snu? 

Twardość materaca ma kluczowe znaczenie. Jest to aspekt, który powinien być uwzględniony podczas zakupu wkładu. Źle dobrana twardość może przyczyniać się do znacznego obniżenia komfortu wypoczynku i złego samopoczucia po przebudzeniu. Materace z pianki o wysokiej twardości dedykowane są osobom o większej masie ciała, powyżej 80 kg. 

Zastosowanie ich przez dzieci lub też osoby o niższej wadze może prowadzić do tego, że będą one odczuwały spanie na zupełnie twardej powierzchni. To oczywiście nie będzie wpływało korzystnie na komfortowy i zdrowy sen. Niski parametr twardości charakteryzuje natomiast podłoża dla osób poniżej 80 kg. W przypadku użycia ich przez osoby przekraczające tę wagę może dojść do odkształcenia materaca i jego szybkiego zużycia. Ponadto również i one nie będą mogły cieszyć się ze zdrowego i komfortowego snu. 

Gdzie kupić wysokiej klasy materac piankowy?

Nie ulega wątpliwościom, że materace piankowe mogą mieć korzystny wpływ na zdrowie użytkownika. Muszą zostać jedynie odpowiednio dobrane pod względem twardości. Warto także wiedzieć, że nowoczesne wkłady cechują się bardzo dobrą wentylacją, co zapobiega gromadzeniu się kurzu oraz roztoczy. To z kolei oznacza, że mogą one być używane przez alergików. Decydując się na zakup materaca piankowego należy korzystać z ofert renomowanych sklepów. Szeroka oferta tego typu wkładów dostępna jest między innymi na https://sembella.pl/produkty/materace/piankowe/.

Udostępnij

O autorze