Finanse

Płatności Paysafecard — co warto wiedzieć?

Płatności Paysafecard — co warto wiedzieć?

Zakupy przez internet z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Jest to w pełni zrozumiałe. Taka forma gwarantuje nam szybkie dokonanie transakcji, komfort oraz bezpieczeństwo. Dużym zainteresowaniem cieszą się także płatności online, dzięki którym w prosty sposób możemy zapłacić za wybrane produkty. To lepsza alternatywa tradycyjnych przelewów bankowych, gdyż umożliwiają niemal od razu otrzymanie pieniędzy przez sprzedawcę i realizację zamówienia. Oprócz popularnych płatności BLIK szybkimi przelewami online czy za pomocą karty kredytowej coraz większym uznaniem cieszą się płatności Paysafecard. Co należy wiedzieć o takiej formie zapłaty?

Co wiąże się z użyciem Paysafecard? Czym jest taka płatność?

Najprościej rzecz ujmując dokonanie transakcji za pomocą karty Paysafecard to rodzaj przedpłaty (prepaid) umożliwiające płatność w 46 krajach na świecie. W zależności od karty mamy dostępne różne nominały oraz waluty. Ważne jest to, że aby skorzystać z tej usługi nie musisz posiadać karty kredytowej, nie istnieje także konieczność posiadania konta bankowego. Realizacja płatności na tysiącach platform internetowych następuje po wprowadzeniu kodu PIN składającego się z 16 cyfr. Należy zaznaczyć, że nie musimy wszystkich dostępnych środków wydawać od razu. Możemy wykorzystać je na kolejne transakcje.

Paysafecard a bezpieczeństwo

Główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że jest w pełni bezpieczne. Gwarancję bezpieczeństwa stanowi fakt płatności w przypadku sklepów internetowych bez konieczności logowania do banku. Taka sytuacja sprawia, że użytkownicy są o wiele mniej narażeni na ataki hackerskie, a jednocześnie kupujący zachowuje pełną anonimowość. Znika więc także zagrożenie wynikające z możliwości wycieku wrażliwych danych osobowych.

Gdzie kupić kartę Paysafecard?

Doładowanie Paysafecard oferuje pełną anonimowość. Istnieje możliwość płatności takim sposobem w sklepie internetowym i innych portalach. Taki voucher możemy zakupić w punktach sprzedaży w Polsce i za granicą. Karty sprzedawane są w formie kuponu z kodem PIN. Dostaniemy ją w sklepach internetowych i sieciach popularnych sklepów stacjonarnych jak: Żabka, Lewiatan Ruch, Kolporter, czy E.Leclerc.

Ile to kosztuje zakup i użytkowanie karty?

Karta daje użytkownikowi możliwość bezpłatnego korzystania z usług, pod warunkiem, że środki dostępne na karcie zostaną wykorzystane w ciągu 12 miesięcy. Po przekroczeniu tego terminu i niewykorzystaniu kwoty celem różnych transakcji przez internet będzie pobierana opłata.

Za dramo można sprawdzić także saldo karty i historie płatności. Kartę można nabyć o nominale 20, 30, 50, 100 lub 200 zł.

Udostępnij

O autorze