Biznes

Outsourcing kadrowo-płacowy – czym kierować się wybierając firmę świadczącą usługi kadrowe w Poznaniu?

Outsourcing kadrowo-płacowy – czym kierować się wybierając firmę świadczącą usługi kadrowe w Poznaniu?

Outsourcing kadrowo-płacowy to usługa, która zyskuje coraz większą popularność wśród firm, zarówno małych, średnich, jak i dużych. Pozwala ona przedsiębiorstwom skoncentrować się na swojej głównej działalności, jednocześnie przekazując wrażliwy obszar związany z zarządzaniem kadrami oraz płacami profesjonalnej firmie zewnętrznej. 

Wybór odpowiedniej firmy do outsourcingu kadrowo-płacowego ma kluczowe znaczenie dla skutecznego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jakie kryteria warto wziąć pod uwagę, wybierając firmę do outsourcingu kadrowo-płacowego w Poznaniu?

Doświadczenie

Jednym z kluczowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę, jest doświadczenie. Istotny jest nie tylko długoletnia obecność na rynku, ale również historia współpracy z podmiotami o różnej postaci prawnej, wielkości czy zasięgowi działania. To dowód na to, iż eksperci firmy doskonale rozumieją specyfikę wielu branż i ich szczególną sytuację, a co za tym idzie, są w stanie skutecznie radzić sobie z różnorodnymi wyzwaniami związanymi z obsługą kadrowo-płacową, takimi jak skomplikowane przepisy prawne czy zmieniające się regulacje podatkowe.

Cyfryzacja

Kolejnym ważnym aspektem jest wsparcie technologiczne. Współczesne usługi kadrowo-płacowe opierają się na zaawansowanych systemach informatycznych, które umożliwiają skuteczne zbieranie i obróbkę danych czy generowanie raportów. Firmy outsourcingowe powinny dysponować nowoczesnymi narzędziami, takimi jak Comarch HRM. To platforma, którą proponujemy naszym klientom w WZ Partners. Rozwiązanie to służy do zarządzania i komunikacji z pracownikami, pozwalające na automatyzację procesów takich jak ewidencja czasu pracy, tworzenie grafików i planowanie urlopów, czy zestawieniem liczby pracowników i ich kwalifikacji. Dostęp do platformy przyznajemy firmom bez dodatkowych opłat, a w razie konieczności proponujemy szkolenia z jej obsługi. 

Elastyczność

Nie można również zapominać o elastyczności i indywidualnym podejściu do klienta. Każde przedsiębiorstwo ma swoje unikalne potrzeby i wymagania związane z obsługą kadrowo-płacową. Firma outsourcingowa powinna umiejętnie dostosować swoje usługi do specyficznych oczekiwań klienta. Warto również zwrócić uwagę na to, czy firma oferuje spotkania na żywo. W WZ Partners jesteśmy przygotowani do współpracy zdalnej, ale zapraszamy naszych klientów do kontaktu w naszym biurze w Poznaniu. 

Bezpieczeństwo danych

Dział kadry i płace obejmuje wiele aspektów powiązanych z danymi osobowymi, które muszą być w odpowiedni sposób gromadzone i przechowywane. Nie może być mowy o tym, aby dostęp do nich miały osoby niepowołane. W związku z tym wybierając firmę do outsourcingu, należy upewnić się, że przyszły partner stosuje najwyższe standardy bezpieczeństwa danych i przestrzega obowiązujących przepisów prawnych w tym zakresie. 

HR & Payroll w WZ Partners

Na czym polega outsourcing procesów związanych z HR i wynagrodzeniami? To przede wszystkim prowadzenie dokumentacji zatrudnienia, od sporządzenia umowy o pracę i umów towarzyszących (np. zakazu konkurencji), przez prowadzenie akt osobowych, po rozwiązanie stosunku pracy i np. wystawienia świadectw pracy, pilnowanie ważności badań lekarskich czy szkoleń BHP. 

Ponadto usługa HR & Payroll obejmuje sporządzania listy płac, czyli obliczaniem wynagrodzeń, urlopów, delegacji, zwolnień lekarskich etc. W WZ Partners łączymy kompetencje biura księgowego i doradztwa podatkowego, dzięki czemu możemy kompleksowo wspierać przedsiębiorstwa działające w Polsce, jak i poza jej granicami. 

Udostępnij

O autorze