Biznes

Jak szybko i sprawnie wysłać przesyłkę przy pomocy kuriera?

Jak szybko i sprawnie wysłać przesyłkę przy pomocy kuriera?

Przesyłkę kurierską najlepiej zamówić przez internet. W tym celu należy wejść na stronę AlleKurier.pl i wypełnić znajdujący się tam formularz. Cała procedura jest czytelna, a do tego przebiega szybko i sprawnie.

Jak zamówić kuriera przez internet?

Zamawiając kuriera przez https://allekurier.pl/poradnik/jak-zamowic-kuriera, będziemy mieli kilka opcji do wyboru, jeśli chodzi o firmy kurierskie. Warto przy tym zauważyć, że ich usługi nieco się od siebie różnią, chociażby pod względem cenowym czy terminu dostawy przesyłek. Nie spieszymy się więc z wyborem, tylko dokładnie analizujemy oferty.

Następnie przechodzimy do wypełnienia formularza. W tym miejscu musimy podać dane nadawcy, czyli imię i nazwisko, adres (pod który ma przyjechać kurier po przesyłkę), a także adres e-mail i numer telefonu.

Musimy też podać datę przyjazdu kuriera i wybrać przedział godzinowy. Warto przy tym pamiętać, że czas ten jest jedynie orientacyjny, może on ulec zmianie. Kwestia ta zależna jest tylko i wyłącznie od przewoźnika, pośrednik kurierski – AlleKurier.pl nie odpowiada za ewentualne zmiany.

Jeśli proponowany termin czy godziny odbioru paczki nam nie odpowiadają, zawsze możemy sami dostarczyć ją do firmy kurierskiej. Listę jej punktów i godziny otwarcia znajdziemy na stronie konkretnego przewoźnika.

Po złożeniu przesyłki, w serwisie AlleKurier.pl zostanie utworzone nam konto. Zastanówmy się więc na które dane chcemy mieć takie konto założone – czy na dane adresowe, czy na dane nadawcy. W przypadku firm należy podać NIP, wówczas zostanie wystawiona faktura – na wprowadzone dane.

Czy przesyłka ma standardowe opakowanie?

Nie wszystko można wysłać przy pomocy kuriera. Koniecznie więc musimy zapoznać się z listą przedmiotów wyłączanych z przewozu. Zakaz przesyłania w takiej formie materiałów wybuchowym czy broni wydaje się być oczywisty. Ale nie każdy już wie, że na takiej liście znajduje się też żywność czy karoseria samochodowa.

A zatem, w okienku „Opisz przedmiot wysyłki” wpisujemy co znajdzie się w naszej paczce. Następnie musimy wskazać czy nasza paczka jest standardowa czy też nie. Jeśli nie wiemy tak do tego podejść, do wystarczy najechać na znak zapytania, który pojawia się przy pytania „Czy przesyłka ma standardowe opakowanie?”. W tym miejscu kwestia ta zostanie dokładnie opisana – jaki kształt i wymiary ma przesyłka standardowa, i czy będzie ona bezproblemowa w transporcie dla firmy kurierskiej.

Wysyłam zlecenie i płacę

Na koniec pozostaje zaakceptowanie regulaminu i potwierdzenie, że nie wysyłamy w naszej paczce przedmiotów wyłączonych z przewozu. Klikamy w okno „Wyślij zlecenie”. Jeśli wszystkie pola były prawidłowo wypełnione to zlecanie przejdzie. W przypadku pojawienia się błędów, zostaną nam wskazane miejsca do poprawy.

Pozostaje nam jeszcze opłacić przesyłkę, w takiej formie, jaką wskazaliśmy w formularzu. W przypadku szybkiego przelewu online firma kurierska dostanie potwierdzenie zapłaty w ciągu kilku minut. Przy tradycyjnym przelewie bankowych, księgowanie może trwać nawet do dwóch dni.

Musimy jeszcze wydrukowanie listu przewozowego i nakleić go na paczkę.

Udostępnij

O autorze