Poradnik

Jak działa mobilna wieża monitorująca i jak można ją wykorzystać w ochronie?

Jak działa mobilna wieża monitorująca i jak można ją wykorzystać w ochronie?

Niektóre inwestycje wymagają całodobowego zabezpieczenia, jednak stawianie posterunków i ciągła obecność pracowników ochrony może być zbyt dużym wydatkiem dla inwestora. Dzisiaj stawia się na autonomiczne rozwiązania, które niskim kosztem zabezpieczą mienie nawet w miejscach trudnodostępnych. Mowa tutaj np. o mobilnej wieży monitorującej. Czym jest mobilna wieża do monitoringu i na jakiej zasadzie działa?

Mobilny i autonomiczny system ochrony – co to jest i jak działa?

Mobilna wieża do monitoringu to autonomiczny system ochrony, którego najważniejszym wyposażeniem są kamery CCTV. Do tego dochodzi system zdalnej ochrony mienia, który w razie naruszenia terenu wydaje odstraszające komunikaty głosowe oraz świetlne. Obraz z kamer w czasie rzeczywistym trafia do stacji monitorowania. Całe urządzenie jest niezwykle odporne na wszelkie akty wandalizmu oraz na gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Kolejną zaletą mobilnej wieży monitorującej jest to, że pracuje niezależnie od źródeł zasilania. Instalacja fotowoltaiczna sprawia, że autonomiczna wieża może zabezpieczać rozległy teren, bez dostępu do energii elektrycznej.

Atutem wieży monitorującej jest jej pełna mobilność. W razie potrzeby można łatwo zmienić jej położenie, a wręcz dostosować system do wymagań ochranianego terenu. Kompaktowe wymiary urządzenia ułatwiają transport do klienta, a samo przygotowanie wieży do pracy, trwa tylko parę minut. Po zakończeniu wynajmu wieża mobilna jest zabierana z zabezpieczanego miejsca, a następnie serwisowana.

Mobilna wieża do monitoringu – jakie ma zastosowanie?

Dzisiaj coraz częściej można zobaczyć inwestycje zabezpieczane przez mobilną wieżę monitorującą. Grupa Impel, której ofertę można znaleźć na stronie https://bezpieczenstwo.impel.pl/mobilna-wieza-monitorujaca/, była jedną z pierwszych firm na rynku wdrażającą to rozwiązanie. Mobilna wieża monitorująca obniża koszt ochrony inwestycji, dlatego znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie da się lub nie opłaca się stawiać posterunków ochrony albo instalować monitoringu wizyjnego. Mowa tutaj o placach budowy, uprawach, a nawet farmach fotowoltaicznych, magazynach i rozległych terenach przemysłowych.  Już sama obecność mobilnej wieży monitorującej doskonale zabezpiecza teren, ponieważ urządzenie działa prewencyjnie, przez co odstrasza intruzów i zmniejsza liczbę włamań oraz aktów wandalizmu.

Mobilne wieże do monitoringu znalazły również zastosowanie podczas zabezpieczania imprez o charakterze masowym. W takim miejscu zdalna platforma monitorująca jest cennym wsparciem dla pracowników ochrony fizycznej. Integracja mobilnej wieży z innymi systemami ochrony, np. z ochroną fizyczną lub z monitoringiem wizyjnym, daje doskonałe rezultaty przy jednoczesnym obniżeniu kosztów ochrony. W przypadku zabezpieczania imprez masowych – klient otrzymuje dodatkowe wsparcie w postaci tworzenia dokumentacji z wydarzenia. Mobilna wieża monitorująca świetnie sprawdza się również do obserwacji klęsk żywiołowych. Tutaj jej głównym celem jest pomoc w koordynacji działań służb ratunkowych.

Udostępnij

O autorze